Отинія - Облгази постачають газ, який не відповідає європейським стандартам — Дерев'янко

Облгази постачають газ, який не відповідає європейським стандартам — Дерев'янко

Облгази постачають газ, який не відповідає європейським стандартам — Дерев'янко

Облгази, 70% яких належать Фірташу, постачають дуже неякісний газ. У парламенті зареєстровано законопроект, який встановлює необхідність постачання газу вищої якості, калорійність якого має бути не менше 9000 кілокалорій однієї тисячі кубометрів газу.

 
Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко з трибуни Верховної Ради 7 жовтня.
Він підкреслив, що сплачуючи за газ 7200 грн/1000 м3, громадяни України отримують природний газ низької якості, фактично платячи за повітря. "Нам скаржаться люди на те, що, приміром, колись чайник закипав за 5 хвилин, в тепер закипає за 10 хвилин. Лічильник крутить, а достатньої кількості тепла спалюваний газ не дає. Тобто газ подається людям неякісний, і його потрібно спалювати більше", — сказав нардеп.
"Тому сьогодні обов"язком держави має стати також забезпечення постачання споживачам якісного природного газу", — підкреслив Дерев'янко.
Нардеп зазначив, що сьогодні згідно з іще радянським ГОСТом калорійність газу має складати мінімум 7 600 кілокалорій. Натомість вимоги до якості газу в Європі набагато вищі, відповідно і коефіцієнт корисної дії вищий.
Дерев'янко навів приклад Голландії, де калорійність газу має бути мінімум 10 731 кілокалорій та Данії — 12 396 кілокалорій. В той же час середній показник калорійності газу в Європі — близько 11 000 ККалорій
"Сьогодні не маючи європейських зарплат і пенсій ми платимо за газ як в Європі, але мусимо користуватися "брудним" неочищеним та розбавленим газом, який ледве горить", — сказав депутат від "ВОЛІ".
"Партія "ВОЛЯ" вимагає — і зареєструвала відповідний законопроект — аби калорійність газу, що постачається була не менше 9 000 кілокалорій. Це дозволить зменшити витрати на газ кожного конкретного українця за рахунок зменшення об'ємів споживання", — заявив Дерев'янко.
Нардеп підкреслив, що проблема полягає в тому, що облгази самі постачають газ, контролюють його якість газу, і вони ж мають знижувати ціну на газ, якщо він поганої якості.
"У випадку надання якості поганого газу, облгази повинні повернути гроші населенню", — сказав депутат.
На переконання Дерев'янка, якість газу повинні вибірково перевіряти незалежні лабораторії. Це дозволить суттєво знизити ту плату за газ.
Він навів приклад, що тариф на газ складається з транспортування (10,4%), доходу "Укргазвидобування" (7,1%), податків (34,5%) та доходу апарату НАК "Нафтогаз України" (48%!).
"В структурі самого тарифу ми бачимо, що 3 451,8 грн. — це дохід апарату НАК "Нафтогаз". Тобто кожна людина половину грошей, які вона платить за газ віддає на те, щоб чиновник їздив на мерседесі та отримував зарплату в кілька десятків тисяч гривень", — обурився Дерев'янко.
Представник "ВОЛІ" закликав депутатів звернутися до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, щоб законопроект про зниження ренти при видобутку газу, який був прийнятий в першому читанні напередодні, швидше було опрацьовано в комітетах, і депутати вже в четвер змогли ухвалити його в цілому.
Депутат також підкреслив, що "ВОЛЯ" виступає за те, щоб на цьому тиждні Верховна Рада ухвалила закон, за яким газ українського видобутку, який в рази дешевший за імпортний йшов 100% на потреби населення.
Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада 228 голосами прийняла за основу законопроект про зниження ренти при видобутку газу, який був підтриманий народними депутатами від "ВОЛІ" Юрієм Дерев"янком та Іриною Сусловою.
Прес-служба народного депутата Юрія Дерев'янка
Тел: (098) 121-01-71

Прикарпатський нардеп вимагає від ГПУ притягнути до відповідальності винних в низькій якості газу
  
Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко звернувся із запитом до Генеральної прокуратури, в якому наголошує на тому, що Кабмін, Міненерго та Мінекономрозвитку зволікають в перегляді стандартів якості природного газу.
Дерев'янко зазначає, що на сьогоднішній день згідно з ГОСТ 5542-87  від 16 квітня 1987 року середньозважена нижня теплота згоряння природного газу, що подається споживачам, повинна бути не нижче 7600 ккал/куб. м.
"Натомість в країнах Європейського Союзу, до рівня та стандартів життя яких прагне Україна, якісні показники горіння природного газу для потреб населення є значно вищими ніж в Україні", — зазначає депутат.
Він підкреслив, що загалом європейці отримують газ із середньою калорійністю 9600 ккал/м3, що на 30% вище, ніж українські норми.
"Таким чином, якісні показники горіння природного газу для потреб населення в Україні є меншими за мінімальні вимоги до аналогічного товару в країнах Європи", — сказав Дерев'янко.
"Населення України платить за ринковими європейськими цінами за низькоякісний продукт з домішками, який абсолютно не відповідає стандартам якості в Європі", — обурився парламентар.
Депутат нагадав, що згідно з міжнародними зобов"язаннями, покладених на Україну відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, наша держава зобов"язана здійснювати співробітництво в рамках європейських та міжнародних органів стандартизації в енергетичній сфері.
"На превеликий жаль, вже понад 30 років ми керуємось радянськими стандартами, які не переглядались та які не відповідають європейським вимогам до якісних показників природного газу", — сказав Дерев'янко.
"Така бездіяльність Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо нездійснення перегляду стандартів якості газу майже тридцятирічної давності, призводить до тотального порушення прав споживачів, які фактично платять кошти за необгрунтованими тарифами за постачання неякісного газу", — підкреслив депутат.
Дерев'янко просить Генпрокуратуру перевірити факти, викладені у даному депутатському запиті, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.Нардеп також хоче, щоб ГПУ взяла під особистий контроль вирішення порушеного у зверненні питання.
 
Нагадаємо, законопроект 3248 нардепів Дерев'янка та Суслової "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про ринок природного газу" щодо відповідності якості природного газу європейським стандартам" профільний комітет рекомендував парламенту відхилити.


 
Яценюк проговорився!!! Сам розкрив урядову загальнонаціональну аферу!
Ці 24,5 млн грн, які ніби-то виділені добрим урядом «бідним людям на субсидії» насправді закладені в тариф!! Ці гроші — це ота само рента, яку сплачують газовидобувні компанії державі!! Звідки ці гроші беруться? Їх платять самі люди, споживачі, через завищений тариф!
Основний газ, який йде українським споживачам — це газ українського видобування. Його закупівельна ціна — мізерні 477 грн. Так, звісно, сюди потрібно додати вартість транспортування та інші витрати. Але всеодно кінцева ціна й близько не буде дорівнювати 7200! Навіть якщо повірити легендам про те, що нам потрібен імпортний газ, всеодно й близько не сходиться! Тому що Яценюк заклав в тариф субсидії і борги «Нафтогазу»! Дай нам справедливий тариф, прем'єре! Без всіляких махінацій! І субсидії не будуть потрібні!