Отинія - Зміни до Конституції можуть створити небезпечний прецедент на територіях, які дестабілізує агресор — Дерев'янко

Зміни до Конституції можуть створити небезпечний прецедент на територіях, які дестабілізує агресор — Дерев'янко

Зміни до Конституції можуть створити небезпечний прецедент на територіях, які дестабілізує агресор — Дерев'янко

Зміни до Конституції можуть створити в деяких регіонах України специфічні повноваження органів місцевого самоврядування, яких немає в жодному іншому регіоні України.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко після ухвалення парламентом в першому читанні скандального проекту Постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади №2217а/П1.
"Сама децентралізація, дуже голосно оголошена, вона по факту є не такою. Передбачається, що префекти, які будуть замість державної адміністрації, будуть мати ширші повноваження", — пояснив депутат.
Він додав, що сьогодні органи місцевого самоврядування, які обираються громадою і через яких люди реалізують свої права і свободи, можуть бути розпущені, можна висловити недовіру до керівника відповідної обласної державної адміністрації чи районної державної адміністрації.
"Але завтра, рухаючись в такий спосіб, ухвалюючи такі зміни до Конституції, недовіру префекту висловити буде неможливо", — підкреслив Дерев'янко.
"Але найголовніше — це те що ми можемо створити дуже небезпечний прецедент по стимулюванню великої кількості інших територій, де сьогодні агресор здійснює підривну діяльність, яка спрямована на дестабілізацію нашої країни", — підкреслив Дерев'янко.
"Ми чудово розуміємо, що є спроба сформулювати конституційні основи для подальших специфічних повноважень таких органів місцевого самоврядування, яких немає в жодному іншому регіоні України. Тому ми голосували проти цих змін до Конституції ", — додав він.
Депутат зазначив, що запропоновані зміни до Конституції містять ще низку інших неприйнятних речей, які більшою мірою стосуються юридичної сторони. "Зокрема виходить так, що і префект і Президент можуть звертатись в суд щодо неконституційності рішень, але парадокс полягає в тому, що перфект подає в суд загальної юрисдикції, який не має конституційних повноважень розглядати відповідність до Конституції, а Президент подає до Конституційного Суду, який має ці повноваження", — сказав він.
"Ми бачимо, що створилась така нова коаліція між депутатами від БПП, Народного Фронту, Оппоблоком і двома колишніми регіональними угрупуваннями. Тому ми маємо сьогодні такий парадокс", — прокоментував Дерев'янко голосування депутатів.
Коментуючи сутички під парламентом, Дерев'янко зазначив, що влада не повинна провокувати такі дії, враховуючи те, що зміни до Конституції повинні здійснюватися максимально через широке обговорення, а не через такі обрізані процедури, як це намагаються зараз зробити."При будь-яких подіях, завжди є зацікавлені в тому, щоб картинка виглядала саме так. Я не виключаю, що це можуть бути одні з тих провокаторів, які намагаються це зробити", — вважає Дерев'янко.
Нагадаємо, 31 серпня Верховна Рада 265 голосами ухвалила в першому читанні скандальний проект Постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади №2217а/П1.
Після голосування під парламентом розпочалися заворушення. 
За словами радника глави МВС Антона Геращенка в військовослужбовців, які охороняють Верховної Ради, кинули бойову гранату. Поранено кілька десятків людей. Станом на 14.50 стало відомо про одного загиблого правоохоронця.
Прес-служба народного депутата Юрія Дерев'янка
Тел: (098)121-01-71
            
                           P.S.  Юрій Дерев’янко – єдиний депутат від Прикарпаття, який голосував проти скандального проекту Постанови про схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.