«НА ХВАЛУ БОЖУ»

«НА  ХВАЛУ  БОЖУ»

«НА  ХВАЛУ  БОЖУ»
    У нашій християнській традиції, останній місяць весни відзначається особливими релігійними відправами на честь Пресвятої Діви Марії, які ми називаємо маївками. Тієї суботи, 7 травня, біля відреставрованої каплички на вулиці Замлинівка, біля помешкання родини Романюків,  зібралися сусіди на маївку. Відправу провадив місцевий парох  УГКЦ отець-мітрат Василь Мельничук.
    На перший погляд, здавалося б, що це звичайна рядова відправа, які проводять щоденно в Отинії в церкві, біля каплиць і хрестів протягом всього місяця.  Однак, незвичайною є історія цієї каплиці. Каплицю споруджено і освячено у буремному 1946 році,  - це тоді, коли атеїстична влада повсюдно нищила придорожні хрести і каплички, закривала церкви, ліквідувала Українську греко-католицьку церкву. Каплицю споруджено зусиллями і на кошти  тодішнього газди цього помешкання Ключенка Йосипа Андрійовича  «На хвалу Божу», про що засвідчує вирізьблений напис на хресті.
     Другою особливістю в історії цієї каплиці є те, що з часу її освячення, за 65 років тут не проводилося жодних релігійних відправ.
     І третьою особливістю того дня  -  80-ти річний ювілей від Дня народження господині помешкання – Ключенко-Романюк Анелі Йосипівної.
      Після відправи молебню о. Василь Мельничук наголосив про важливість дбайливого збереження і примноження нашої духовної, історико- релігійної культурної спадщини, а 80-ти річній Анелі Йосипівній подарував ікону. На завершення маївки всі присутні заспівали для іменинниці «Многая літа».  
                                                                                  Михайло Хавлюк