Христос Воскрес!...

Христос Воскрес!...

      
 
”Воскресіння день!
Просвітімся торжеством,
і одні одних обнімімо та скажімо: 
“Браття!” і тим, що ненавидять нас, 
простім з Воскресінням і так заспіваймо:
Христос Воскрес із мертвих! Смертю смерть подолав і тим, 
що в гробах життя дарував”.
(Воскресна Утреня).

Великодне Вітання декана Отинійського отця мітрата 
Василя Мельничука 

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Цими завжди актуальними і переможними словами в цей день, що його створив Господь, сердечно звертаюсь до Вас, дорогі моєму священичому серцю, вірні Отинії, та всього Отинійського деканату. Ці слова сьогодні з раннього ранку лунають на передзвін церковних дзвонів у всіх наших величних храмах та богослужбових каплицях і приміщеннях. Божий люд сьогодні радо спішить до своїх храмів на спільні богослужіння, щоб подякувати Богові за Його дари і Ласки для нас, та прославити Його у славному Воскресінні і разом з радістю співати: ” Направду священна і всесвяткова, оця спасительна і світло промінна ніч, що стає просвітницею світлого дня воскресіння бо у ній предвічне Світло тілесно всім із гробу засяяло”.
Людина – найцінніше Боже створіння в цілій Вселеній. Вона сотворена на образ і подобу свого Творця, а впавши в гріх гордості й непослуху, втратила орієнтацію та остаточну мету свого життя. Ось тому людство довгі тисячоліття очікувало Божого милосердя, яке прийшло на землю в Христі Ісусі понад дві тисячі років тому.
Цей Богочоловік – Ісус, народжений від Духа Святого та Пречистої Діви Марії, жив, навчав та своїми численними чудами засвідчував правдивість свого Божества. Він урятував нас, Він свідомо і добровільно приймає усе те, що людина Йому готує. Ісус виразно навчає людство: ”Я – воскресіння і життя!” (Ів. 11:25). “Я кладу моє життя, щоб знову його взяти. Владу маю його покласти і владу маю назад його узяти“ (Ів. 10:17-18). Єдиний Богочоловік Ісус виразно передбачив свою смерть і Своє воскресіння для того, щоб ми повірили Його словам. Він, наш Спаситель, після скорботних днів страсного тижня та останніх днів Свого земного життя, після Тайної Вечері, страждань в Оливному городі, зради апостола Юди, після несправедливого суду над собою, після бичування, увінчання терням, хресного шляху на Голгофу, після ганебного обнаження та розп’яття на хресті, страждань і смерті, після поховання в кам’яному гробі, звершує свою обітницю: “Я третього дня воскресну!”. Христос воскреснувши із мертвих провіщає і запевняє нам воскресіння, про що ми співаємо в часі Пахальної утрені: “ Вчора нас поховано з тобою, Христе, встаємо з тобою воскреслим, бо вчора нас з тобою розп’ято. Тож і нас прослав, Спасе, у царстві своїм“.
У цей радісний і світлий день Пасхи Господньої хочу щиро вітати дорогих і всечесних отців Отинійського деканату, любих дітей і молодь, і усіх вас, любі у Христі брати і сестри, та побажати вам справжнього миру у Господі. “Мир Вам“, - вітає Воскреслий Спаситель своїх учнів. Тим величним миром та спокоєм немовби дихає сьогодні вся атмосфера великоднього ранку. Тому щиро зичу усім, щоб перед викликом всіляких розчарувань, страхів та життєвих труднощів давали наснагу чудові слова блаженної пам’яті Святішого Отця Івана Павла II: “Не бійтеся! Не бійтеся відчинити двері своїх сердець назустріч Христові!”. Воскреслий Христос наповнює своїм миром не тільки апостолів та мироносиць, котрим являється після свого Воскресіння, Він і сьогодні стоїть при дверях наших сердець, щоб наповнити всіх мирною перемогою Воскресіння.
Улюблені у Господі дорогі мої Отинійці, щиро вітаю Вас зі Світлим Празником Христового Воскресіння і молитовно бажаю Вам духовної радості і благодатної допомоги від Воскреслого Христа. Нехай любов і мир повсякчас супроводжують Вас і нехай Всемилостивий Воскреслий Господь, допоможе нам досягти успіхів у благочестивому житті. Бажаю вам радісних і веселих свят Христового Воскресіння і разом з усіма вами співаю пісню перемоги: “Пасха священна нам сьогодні з’явилась. Пасха нова, святая; Пасха таємна, Пасха преславна; Пасха – Христос визволитель; Пасха непорочна, Пасха велика; Пасха вірних; Пасха, що райські двері нам відчиняє; Пасха, що освячує всіх вірних “.

А благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога і Отця, і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами!
Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!