Отинія - «Тернистий шлях Ісуса Христа» в Отинії

«Тернистий шлях Ісуса Христа» в Отинії

«Тернистий шлях Ісуса Христа» в Отинії


Вчас великого посту кожна людика має прекрасну нагоду переосмислити своє життя, подумати над вічним, відкинути зайве.

До глибоких роздумів спонукала і театралізована Хресна дорога «Тернистий шлях Ісуса Христа», яка 17 квітня 2011 року, у Вербну неділю, відбулася в селищі Отинія. Її організували та під Божим благословенням провели члени молодіжної організації студентів-католиків «Обнова» м.Івано-Франківська.

Це театралізоване дійство зібрало біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці численну кількість жителів не тільки Отинії, а й навколишніх сіл. Люди йшли сюди, щоб разом з Ісусом розділити його біль, страждання, бо розуміють, що Господь вмер розп’ятий на хресті, щоб своїми тяжкими терпіннями і смертю привернути нам Божу ласку і щасливу вічність у небі.

Разом із парафіянами були і їхні духовні наставники – парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Отинії отець-декан Василь Мельничук та парох церкви Введення Пречистої Діви Марії в храм м. Отинії отець-декан Іван Мороз УПЦ (КП).

До організації проведення Хресної дороги прилучився і селищний голова Володимир Кінащук, директор ліцею енергетичних технологій Петро Іванків, підприємці – Іван Матійчин та Наталія Боднар.

Хресна дорога відбулася на центральних вулицях містечка і тривала понад дві години.

На кожній стації актори зуміли так майстерно, глибоко і правдиво передати шлях Ісуса Христа на Горгофу, що кожен відчував себе очевидцем тих подій, переживав останні години життя разом з Господом нашим Ісусом Христом.

Правдивість тих подій, талановита гра акторів, дуже вдало підібрані костюми, музика – все це глибоко зворушувало людей, відгукувалося гірким болем у серцях людей, більшість яких не могла стримати сліз.

У думці час від часу спливали рядки Ісусової молитви: «Отче, відпусти їм, бо не знають, що роблять».

Хресна дорога – це шлях страшного болю, яким Ісус Христос йшов у слухняності спасенного задуму отця. Це його шлях і наша Хресна дорога, бо сказав Ісус до своїх учнів: «Коли хтось хоче іти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною» (Мт. 16.24)

Отець Іван та отець Василь подякували учасникам цього важливого дійства за благородну справу, яку вони роблять. Театралізоване переосмислення біблійної історії останніх годин життя і хресної смерті Господа нашого Ісуса Христа допомогло кожному ще раз задуматись над своїм життям, очиститися і стати добрішим.

Автор: Галина КУЗИК для прес-служби єпархії