Шлях до мистецтва

Шлях до мистецтва

    Талановиті діти – це величезне загальнолюдське надбання, неоціненний статок.  Сам факт їх існування гарантує людству гідне майбутнє. Кожна дитина обдарована по-своєму. Для того, щоб зберегти національне багатство, примножити його і використовувати з найбільшою користю, необхідно навчитися допомагати особистості віднайти себе, правильно оцінити, обережно підтримувати її розвиток.
    Саме такі завдання ставлять перед собою вчителі Отинійської художньо-ремісничої школи на чолі з директором  Григораш Оксаною Іванівною. Це єдина в районі школа художньо-ремісничого профілю. Ініціатором її створення і першим директором був Михайло Володимирович Хавлюк. Школа була заснована  в жовтні 1993 року. З нагоди цього свята відбулись урочисті збори педагогічного колективу школи. Оглядаючись назад, можна сказати, що зроблено багато. У школі працюють 12 вчителів, які навчають 250 дітей  з Отинії та навколишніх сіл. Діти освоюють різноманітні види  декоративно-ужиткового мистецтва (різьба по дереву, ткацтво, художня обробка шкіри, бісероплетіння, кераміка), поглиблено вивчають рисунок, живопис, історію мистецтв, композицію. Вихованці нашої школи є активними учасниками і призерами районних, обласних,     Всеукраїнських, конкурсів ( “ Великодня писанка ”, обласні виставки  народних ремесел по художній обробці деревени , ткацтву , розпису на тканині , кераміці, бісероплетінні ,  “М’яка іграшка”,  “Український сувенір”,  “Ми -  архітектори якісного світу”, «Зоологічна галерея» та багато інших.)
    Мистецький заклад тісно співпрацює із загальноосвітньою школою на базі якої створено єдиний Отинійський освітній округ, Будинком культури,  де влаштовують виставки кращих робіт гуртківців. Традиційним стала організація і проведення персональних творчих виставок талановитих дітей. Останні – виставки робіт проведено  призером  Всеукраїнського конкурсу народних ремесел у техніці різьба по дереву Болгака  Миколи, а також переможців обласної виставка по бісероплетінню Сенів Надії, Гудзьо Христини, Костюк Єлизавети та по батику Григораш Анастасії . Батьки дітей задоволені навчанням в школі, адже щорічно після закінчення школи випускники вступають у вищі навчальні  заклади мистецького профілю. Вже налічується 37 вихованців які закінчили художні заклади.  
В колективі панує дружня атмосфера як серед учнів, так і серед вчителів.
    На урочисті збори, які відбулися 4 жовтня було запрошено всіх педагогічних працівників  які працювали та працюють в художньо-ремісничій школі.  Привітати та нагородити подякою колектив за великий внесок у розвиток Отинії  прийшов селищний голова Кінащук Володимир  Петрович. Він також відзначив працю колишнього директора школи Григораша Я. І. та засновника Хавлюка М. В. Педагогічному  колективу була висловлена подяка від директора школи Григораш Оксани Іванівни за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток та виховання учнівської молоді. Адже в школі створені всі умови для  творчого навчання та виховання  дітей.
Праця вчителів нашої школи є важлива і потрібна, адже вони популяризують і відроджують народне мистецтво, щоб зберегти і донести його до наступних поколінь.

Педагогічний колектив ОХРШ.
Перший випускОтинійської художньо-ремісничої школи. Травень  1997 рікНа екскурсії в с. Дора 1997 р.